Zoeken

Douanerechten van 30% naar 135% om Marokkaanse tarwe te beschermen

- Economie

Geschreven door Said A.

Voor zijn eerste regeringsraad heeft Premier Saâdeddine El Othmani een symbolische beslissing genomen door de douanerechten op de invoer van tarwe van 30% naar 135% te verhogen.

De regering rechtvaardigt dit besluit door de wereldwijde daling van de prijs van tarwe sinds vorig jaar terwijl Marokko een recordproductie boekte van 102 miljoen kwintalen, ruim 200% meer dan in 2015.

Volgens Saâdeddine El Othmani garandeert de maatregel een deftig inkomen aan Marokkaanse landbouwers. De nieuwe prijzen blijven zeker tot 31 december 2017 geldig.

Lees meer

Regering Marokko stemt begroting 2018

De regeringsraad heeft dinsdag in Rabat, onder voorzitterschap van Premier Saadeddine El Othmani, de begrotingswet voor het jaar 2018 goedgekeurd. De regering verwacht een groei...

Marokko stopt subsidie op gas, tarwe en suiker

Na benzine zullen ook de subsidies op gas suiker en tarwe worden afgeschaft in Marokko. De maatregel wordt eind dit jaar ingevoerd.

Dit zijn de rijkste mannen van Marokko

Zoals elk jaar heeft het Amerikaans blad Forbes een ranglijst van rijkste mannen ter wereld gepubliceerd. In de nieuwe lijst staan drie Marokkaanse miljardairs.

Marokko draait Frankrijk rug toe en koopt tarwe in Rusland

Marokko, gewoonlijk grote klant van Frankrijk, heeft dit jaar besloten om zijn tarwe in Rusland te gaan kopen.

Vastgoed Marokko: prijs stijgt en leidt tot forse daling verkopen

De prijs van vastgoed in Marokko is in het eerste kwartaal van 2017 met 2,5 procent gestegen, volgens een nieuw rapport van Bank Al Maghrib.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team