Islamofobe aanslagen in Duitsland
Eerder deze week werden twee - waarschijnlijk racistische en islamofobe - aanslagen in het Duitse Dresden gepleegd.
- Wereld
In de Verenigde Staten is het aantal aanvallen tegen moslims sterk toegenomen sinds de overwinning van Donald Trump bij de presidentsverkiezingen.
Twee jonge studentes met een hoofddoek werden donderdag, de dag na de verkiezingen, in Californië aangevallen. De politie heeft een onderzoek gestart en gaat uit van een islamofobe aanval.
Op de universiteit van San Diego werd een jonge moslima door twee onbekenden aangevallen vanwege haar geloof. Ook zij droeg een hijab. Toen ze hulp ging zoeken vluchtten de daders weg met haar auto. Het incident werd door de politie en de rector van de universiteit, Elliot Hirshman, bevestigd aan persagentschap AFP.
Meerdere andere incidenten tegen moslims werden gemeld op de universiteiten van San Jose en New York, waar pro-Trump opschriften werden gevonden in de islamitische gebedsruimte.
Lees meer
Eerder deze week werden twee - waarschijnlijk racistische en islamofobe - aanslagen in het Duitse Dresden gepleegd.
In Duitsland werden vorig jaar minstens 950 aanvallen op moslims of islamitische plekken gemeld. Daarbij raakten 33 mensen gewond.
Een 38-jarige moslima is eerder deze week nabij een metrostation in Madrid aangevallen. De vrouw werd gewond en in shock naar het ziekenhuis afgevoerd.
De Amerikaanse uitgeverij Pearson heeft besloten om een wetenschappelijk boek dat racistische stereotypen bevatte over moslims, uit de handel te halen.
In de Verenigde Staten worden steeds meer islamofobe misdaden gemeld. Het ministerie van Justitie maakt zich daar grote zorgen om.