Zoeken

Dienstplicht: dit is de eerste vrijwillige Marokkaanse

15 april 2019 - 12:40 - Marokko

Geschreven door Said A.

Hasnaa Belaziz is pas 22 jaar en heeft zich als eerste vrouw vrijwillig aangemeld om haar dienstplicht te vervullen in Marokko.

Sinds 9 april is het mogelijk om zich aan te melden voor de dienstplicht. Hasnaa was één van de eerste kandidaten. De jonge vrouw zal daarvoor haar werk als secretaresse op het universitair ziekenhuis in Marrakech verlaten.

Volgens Le360 is Hasnaa "bereid om alles op te geven" om het leger te dienen. Ze droomde er als kind al van om een soldaat te worden en probeerde herhaaldelijk het leger binnen te komen, zonder succes.

De jonge vrouw komt uit Mhamid El Ghizlane en woont in Marrakech.

Lees meer

Dienstplicht Marokko: 30.000 jongeren vragen vrijstelling

De oproeping van jongeren voor de militaire dienstplicht in Marokko werd op 7 juni afgerond en liep over een periode van 2 maanden.

Marokko: 50.000 dirham om aan dienstplicht te ontsnappen

Aan de dienstplicht ontsnappen in Marokko is mogelijk voor 50.000 dirham. Dat is althans wat een bende aan meerdere rijke gezinnen zou hebben voorgesteld zodat hun zonen niet in...

Marokko: Mohammed VI beveelt verhoging aantal dienstplichtigen

Koning Mohammed VI heeft aan de regering bevolen om het aantal dienstplichtigen die dit jaar worden opgeroepen te verhogen.

Marokko: dienstplicht "optioneel" voor vrouwen en Marokkanen in het buitenland

De herinvoering van de militaire dienstplicht voor jonge Marokkanen tussen 19 en 25 jaar wordt uiteindelijk "optioneel" voor vrouwen en Marokkanen in het buitenland.

Marokko: jongeman in rolstoel opgeroepen voor militaire dienst (foto)

Een jonge Marokkaan in een rolstoel heeft een dienstplichtbrief ontvangen om twaalf maanden in het leger te dienen. De bewoners van de regio waar hij woont reageerden woedend.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team