23 augustus 2018 - 10:00 - Marokko
In Marokko werd begin deze week besloten om de militaire dienstplicht opnieuw in te voeren. Maar of Marokkanen in het buitenland ook betrokken zijn blijft onduidelijk.
Volgens de nieuwe wet die in oktober door het parlement zal worden gestemd, moeten alle Marokkanen tussen 19 en 25 jaar één jaar in het leger dienen, ook vrouwen maar enkel op vrijwillige basis. Of mensen met een dubbele nationaliteit daar ook onder vallen, blijft onduidelijk.
De wet, die werd goedgekeurd door Koning Mohammed VI, zal onmiddellijk in werking treden. Voor jongeren die hun dienstplicht niet vervullen voorziet de tekst een gevangenisstraf.
In het verleden gold de dienstplicht niet voor wereld-Marokkanen. Deze werd in 2006 via een koninklijk decreet afgeschaft.
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt