16 jaar cel voor moord op Youssef Sabbahi in Zijtaart
De rechter in Den Bosch heeft vrijdag de 32-jarige Samiak Sadegein tot 16 jaar celstraf veroordeeld voor de moord op de Marokkaanse Youssef Sabbahi.
22 juni 2013 - 23:06 - Nederland
De Marokkaanse politie heeft in Tanger een Marokkaanse Nederlander gearresteerd, die werd gezocht voor een dubbele moord in Amsterdam vorig jaar.
De 26-jarige man van Marokkaanse afkomst wordt hoogstwaarschijnlijk in Marokko berecht, daar het land zijn eigen onderdanen niet uitlevert.
Volgens Nederland is de man betrokken bij de ’wildwest’-schietpartij in Amsterdam op 29 december vorig jaar. Twee Marokkanen, de 21-jarige Saïd en de 28-jarige Youssef, waren toen geliquideerd.
De daders vluchten destijds in een Golf en een Audi. Beide wagens waren later in Amsterdam teruggevonden.
Interpol had na de schietpartij zijn signalering aan Marokko doorgegeven. De Marokkaanse politie was hem al enige tijd op het spoor en arresteerde hem bij de Ibn Batouta luchthaven, waar hij volgens lokale media, zijn Nederlandse vriendin ging afhalen.
Lees meer
De rechter in Den Bosch heeft vrijdag de 32-jarige Samiak Sadegein tot 16 jaar celstraf veroordeeld voor de moord op de Marokkaanse Youssef Sabbahi.
De 26-jarige Souhail werd in de nacht van zaterdag op zondag op een dancefeest in Amsterdam neergeschoten. De jongeman van Marokkaanse afkomst overleed kort na de schietpartij...
Twee Marokkaanse Nederlanders zijn door de rechtbank van Amsterdam tot levenslang veroordeeld voor de dubbele liquidatie in de Staatsliedenbuurt eind 2012.
Twee Marokkanen zijn zaterdagavond doodgeschoten in Amsterdam. De 21-jarige Saïd en de 28-jarige Youssef zouden het slachtoffer zijn van een afrekening.
Alhassan Aacuk, een Marokkaanse Nederlander uit Amsterdam, wordt al vijf weken vastgehouden in Marokko, op verdenking van het ronselen van strijders voor Syrië, meldt Nieuwsuur.