21 januari 2015 - 23:16 - Marokko
De Marokkaanse veiligheidsdienst DGSN werd in de afgelopen weken geplaagd door meerdere corruptieschandalen binnen de politie. De dienst heeft daarom besloten om actie te ondernemen tegen de omkopers.
Als gevolg hiervan verschenen vrijdag twee automobilisten voor de rechter in Marrakech. Beiden hadden geprobeerd om politieagenten om te kopen. Een van de twee verdachten, een vrouw, had een ring aangeboden aan een agent. De tweede verdachte bood een agent smeergeld aan. Beiden worden vervolgd voor corruptie. De vrouw werd eveneens aangeklaagd voor rijden onder invloed van alcohol.
In Casablanca stonden drie andere mensen terecht wegens poging tot corruptie. Net als in Marrakech, probeerden de verdachten politieagenten om te kopen met bedragen van 50 tot 200 dirham.
De DGSN waarschuwt bovendien in een nota aan de politiediensten dat ambtenaren van de nationale veiligheid die betrapt worden op corruptie, zullen worden geschorst en berecht.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd