Afrika 2019: Egypte vreest Marokko als tegenstander
Na een gespannen maand heeft de Afrikaanse voetbalbond dinsdag besloten om de organisatie van de Afrika Cup 2019 aan Egypte toe te kennen.
- Sport
Marokko heeft zich nog steeds niet officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de Afrika Cup 2019 maar kent zijn eerste tegenstander al. Congo-Brazzaville is kandidaat om het kampioenschap te hosten.
Constant Omari, vice-voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, bevestigde de kandidatuur van Congo-Brazzaville in een interview met radiozender RFI eind deze week.
Volgens Omari is er ook een tweede kandidaat bekend bij de bond. Hij moest deze tweede kandidatuur nog met de adjunct secretaris-generaal van de bond, Anthony Baffoe, bespreken.
Van Marokko heeft de Afrikaanse voetbalbond nog niet gehoord. De Marokkaanse voetbalbond zou het dossier aan het afronden zijn en wacht op een toestemming van de regering.
Alle kandidaten moeten hun dossier ten laatste medio-december indienen.
Lees meer
Na een gespannen maand heeft de Afrikaanse voetbalbond dinsdag besloten om de organisatie van de Afrika Cup 2019 aan Egypte toe te kennen.
Na de organisatie van de Afrika Cup 2019 te hebben geweigerd, denkt Marokko eraan om zich kandidaat te stellen om het kampioenschap in 2025 of 2027 te hosten.
Congo-Brazzaville heeft zojuist ontkend een dossier te hebben ingediend voor de organisatie van de Afrika Cup 2019 in juni volgend jaar.
De Afrikaanse voetbalbond heeft besloten om de organisatie van de Afrika Cup 2019 aan een ander land dan Kameroen toe te kennen.
Zuid-Afrika heeft toch interesse in de organisatie van de Afrika Cup 2019. Eerder deze week liet de voorzitter van de Zuid-Afrikaanse voetbalbond weten dat het kampioenschap...