Zoeken

Zware celstraffen voor corrupte agenten in Marokko

- Marokko

Geschreven door Laila A.

De rechtbank in Rabat heeft eerder deze week strenge celstraffen uitgesproken tegen een twintigtal verdachten waaronder meerdere politieagenten. De straffen gaan van 6 tot 10 jaar gevangenis.

Twee agenten werden tot 10 jaar cel veroordeeld voor fraude en schending van het beroepsgeheim. Twee andere agenten kregen 8 en 6 jaar celstraf voor dezelfde feiten.

De vier agenten zullen samen met nog twee andere verdachten een schadevergoeding van 600.000 dirham moeten betalen aan Badr Kharbouch, een van de slachtoffers. Een zesde verdachte zal 1.033.760 dirham aan de douane administratie moeten betalen voor smokkel.

De rechtbank heeft ook vier celstraffen van 5 jaar, twee celstraffen van 4 jaar, vier celstraffen van 3 jaar en vier van 2 jaar uitgesproken tegen verdachten in dezelfde zaak.

In totaal werden 21 personen vervolgd voor "corruptie, machtsmisbruik, internationale drugshandel en vervalsing van officiële documenten".

Lees meer

Opnieuw hooligans cel in in Casablanca

Een rechtbank in Casablanca heeft celstraffen uitgesproken tegen een tiental hooligans. De verdachten werden tijdens voetbalrellen na een wedstrijd tussen Raja en Wydad...

Tot 7 jaar cel voor terreurverdachten in Marokko

De rechtbank van Salé heeft eind vorige week elf terreurverdachten tot gevangenisstraffen gaande van 2 tot 7 jaar veroordeeld.

Polisario veroordeelt 19 Marokkanen voor drugssmokkel

De rechtbank van Tindouf heeft negentien Marokkanen tot strenge celstraffen veroordeeld voor drugssmokkel. Allen werden op 18 juli door agenten van de Polisario gearresteerd.

Celstraf voor corrupte verantwoordelijken Marokkaanse gendarmerie

In Marokko zijn dertien leden van de Koninklijke gendarmerie, waaronder meerdere verantwoordelijken, tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie en smokkel.

Corrupte politiemannen veroordeeld dankzij sniper in Marokko

De rechtbank in Kenitra heeft vorige week twee politiemannen tot gevangenisstraffen veroordeeld voor corruptie. De twee agenten waren door een sniper gefilmd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team