29 november 2024 - 22:10 - Marokko
Casablanca krijgt binnenkort toeristische bussen, een primeur voor de economische hoofdstad van Marokko. Dat heeft Nabila Rmili, burgemeester van Casablanca, bekendgemaakt tijdens een extra vergadering.
Met dit initiatief wil de Marokkaanse metropool de toeristische sector een impuls geven. Casablanca loopt op dit gebied achter op andere Marokkaanse steden zoals Marrakech en Tanger.
Lees ook: Casablanca bouwt nieuwe busstations
"Het is onacceptabel dat Casablanca nog steeds geen toeristische bussen heeft", aldus Rmili, die benadrukt hoe belangrijk dit soort diensten zijn voor bezoekers. Om de aanschaf van de bussen te bekostigen, heeft de gemeenteraad de hulp ingeroepen van verschillende partners. Het verkeersbureau ONMT, de regionale raad en de gemeenteraad hebben al toegezegd mee te betalen.
Lees ook: Casablanca krijgt nieuwe blikvanger: de M Tower!
Dit project maakt deel uit van een bredere strategie om het toerisme in Casablanca te ontwikkelen. De stad bereidt zich voor op de organisatie van verschillende grote internationale sportevenementen in de komende jaren. Zo is Casablanca een van de gaststeden voor de Afrika Cup in 2025 en het WK voetbal in 2030.
Marokkaanse spelers verdwijnen tijdens WK in Europa
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Familietrip eindigt in drama op strand Tanger
Boeing Koning Mohammed VI doet testlanding in Al Hoceima
Vakantiedrukte in M’diq-Fnideq: chaos door massale toestroom
Huurauto slaat over de kop in Driouch, meerdere slachtoffers