België verscherpt reisadvies voor Marokko na moord op Scandinavische toeristen
Het Belgische ministerie van Buitenlandse zaken heeft zijn reisadvies naar Marokko verscherpt na de moord op twee Scandinavische toeristen begin deze week.
27 december 2018 - 17:10 - Wereld
Meerdere landen hebben hun reisadvies naar Marokko aangepast als gevolg van de brutale moord op twee Scandinavische toeristen bij Imlil in de regio van Marrakech.
Ook Canada heeft besloten om haar onderdanen te waarschuwen voor reizen in Marokko en "extreem voorzichtig" te zijn tijdens hun verplaatsingen in het koninkrijk.
"Terrorisme vormt een echte bedreiging in Marokko en buitenlanders waren er reeds het doelwit van aanslagen. Twee Scandinavische toeristen werden dood aangetroffen in een bergachtig gebied in het zuiden van Marokko, op 10 km van Imlil, een dorpje in het Hoge Atlas, in december 2018. De Marokkaanse autoriteiten noemen de moorden een terroristische daad.", leest men in de waarschuwing.
"Terroristen kunnen op elk moment hun slag slaan. Ze kunnen hun aanslagen richten op onder meer overheidsgebouwen, gebedsoorden, scholen, stations en openbare ruimtes waar buitenlanders komen, restaurants, bars, cafés, winkelcentra, markten en hotels", aldus het Canadese ministerie van Buitenlandse zaken.
Als gevolg daarvan worden Canadese onderdanen gevraagd om "op hun hoede te blijven in openbare ruimtes" en "in hotels te verblijven waar de veiligheidsmaatregelen betrouwbaar zijn".
Lees meer
Het Belgische ministerie van Buitenlandse zaken heeft zijn reisadvies naar Marokko verscherpt na de moord op twee Scandinavische toeristen begin deze week.
De Britse Foreign Office heeft zijn advies voor reizen naar Marokko aangescherpt. Een besluit dat slecht valt bij de Marokkaanse autoriteiten.
Het Spaanse ministerie van Buitenlandse zaken heeft aan Spaanse onderdanen die Marokko willen bezoeken aangeraden om "voorzichtig" te zijn.
Zeven verdachten, waaronder een man met de Zwitserse en Spaanse nationaliteit, werden donderdag voor de procureur des Konings bij het hof van beroep in Rabat geleid voor hun...
De Verenigde Staten hebben net zoals Groot-Brittannië gewaarschuwd voor reizen naar Marokko.
De Zwitser die werd gearresteerd in het onderzoek naar de moord op twee Scandinavische toeristen in de regio van Imlil, plande nog meer terroristische aanvallen in Marokko.
Een Britse man werd net voor de moord op twee Scandinavische toeristen om 17 december in Imlil door de daders aangesproken. Zijn leven dankt hij aan het antwoord die hij hen gaf.
In Marokko zou de moord op de twee Scandinavische toeristen nabij Imlil geen gevolgen hebben gehad op de toeristische sector. Er zouden geen annuleringen zijn gemeld.
Eind vorige week kondigde de Marokkaanse politie de arrestatie aan van een Zwitsers-Spaanse man voor zijn vermeende deelname aan de moord op twee Scandinavische vrouwen nabij...
De Spaanse Zwitser die in het onderzoek naar de moord op twee Scandinavische toeristen in Imlil werd gearresteerd, verschijnt maandag voor de rechter.