22 januari 2013 - 15:34 - Marokko
Buitenlanders moeten vanaf nu een medisch attest en een strafblad voorleggen om een verblijfvergunning in Marokko te verkrijgen of te verlengen.
Sinds 9 januari moeten buitenlanders die in Marokko willen verblijven, ook 100 dirham aan de administratieve afdeling van de Marokkaanse Veiligheid betalen. Voorheen werd een zegel van 100 dirham gevraagd.
Een verblijfsvergunningsaanvraag wordt automatisch geweigerd indien de aanvrager zijn medisch attest en strafblad niet kan tonen. De maatregel is vooral bedoeld om fraude en illegale immigratie te vermijden.
Aan Le Soir Echos zegt Stephane Julinet, juridische medewerker van de NGO Gadem in Rabat, dat de vraag naar een strafblad gerechtvaardigd is. Daarentegen mag de gezondheidstoestand van de aanvrager geen voorwaarde zijn.
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis