Na meerdere uitstellen hebben de Spaanse autoriteiten besloten om de keuze van een datum voor een staatsbezoek van Koning Felipe VI aan Marokko over te laten.
Een Spaanse regeringsbron verklaarde aan Vozpópuli dat "de Marokkaanse autoriteiten zullen moeten beslissen wanneer ze willen dat de koning komt".
Madrid wenst op die manier een einde te maken aan de serie uitstellen van de afgelopen maanden. Een eerste bezoek stond in 2017 gepland maar ging niet door omdat Koning Mohammed VI op hetzelfde moment aan de top tussen de Europese en Afrikaanse Unie in Abidjan deelnam. In januari was het bezoek van Felipe VI en zijn vrouw Letizia opnieuw naar maart uitgesteld vanwege "agendaproblemen".
Door de recente hospitalisatie van Koning Mohammed VI werd ook dit bezoek geannuleerd. Begin maart had de Spaanse staatsecretaris voor Buitenlandse zaken al laten weten dat de Spaanse regering "op zoek was naar een nieuwe datum omdat de Koning van Marokko net was geopereerd".
Bladna.nl volgen
Mis geen enkel nieuws over Marokko en Marokkanen in Nederland.
Na meerdere uitstellen en een groot aantal geruchten staat de datum van het officieel bezoek van Koning Felipe VI van Spanje en zijn vrouw Letizia aan Marokko eindelijk vast.
De Spaanse regering heeft ermee ingestemd om, op verzoek van de Amazigh World Assembly (AMA), informatie vrij te geven over het gebruik van chemische wapens door de troepen van...
Het bezoek van Koning Felipe VI van Spanje aan Marokko is opnieuw uitgesteld. De Spaanse regering "blijft zoeken naar een datum" voor een bezoek van de monarch.
De traditie blijft behouden. De pas benoemde Spaanse Premier Pedro Sánchez wordt voor zijn eerste officieel bezoek aan het buitenland in Marokko verwacht.