23 augustus 2011 - 22:00 - Marokko
Enkele duizenden aanhangers van de Beweging 20 februari hebben zaterdag protestmarsen bijgewoond in Marokko, dag van de 58e verjaardag van de revolutie van de koning en het volk.
In Casablanca hebben de demonstranten, die de zes maanden van de Beweging 20 februari vierden, een mars georganiseerd in Aïn Chok om gelijke kansen, sociale rechtvaardigheid en een menswaardig bestaan te eisen.
Een protestmars is ook om 22u van de Bab El Had plein te Rabat vertrokken. De demonstranten, die de Mohammed V boulevard hebben doorkruist, probeerden vervolgens een sit-in voor het parlement te houden alvorens te worden verspreid door de politie.
Slechts een honderdtal demonstranten namen zaterdag deel aan de mars van de Beweging in Tangier. Deze eindigde rond middernacht en was niet, zoals het gewoonlijk het geval is, gedomineerd door de islamitische beweging Al Adl Wal Ihssane.
De Beweging 20 februari kondigde ook aan dat hij volgende zaterdag niet zal manifesteren, uit respect voor de "heilige nacht" of "Laylat Al Qadr", maar belooft dat de protesten zullen hernemen na Eid Al Fitr.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden