18 september 2025 - 12:10 - Wereld
In 2025 zal de Marokkaanse Ilham Kadri, een prominente figuur binnen de Belgische beursindex}}], haar positie als CEO van chemiereus Syensqo neerleggen. Vanaf 1 januari 2026 zal ze worden opgevolgd door Mike Radossich, een interne kandidaat en de huidige president van een van de hoofddivisies van het concern. De 56-jarige Kadri staat bekend als de bestbetaalde topvrouw van België en haar vertrek volgt op een succesvolle periode van leidinggeven.
Haar periode bij het bedrijf begon in 2019, toen ze aan het roer kwam te staan van Solvay. Ze leidde een ingrijpende transformatie die culmineerde in de splitsing van het bedrijf in twee afzonderlijke entiteiten, Syensqo en Solvay, eind 2023. Kadri beschouwt haar missie als voltooid en stelt: "Mijn missie was om de splitsing van Solvay risicovrij te maken, wat nu is gebeurd." Ze benadrukt ook het belang van "de wijsheid hebben om te vertrekken wanneer de juiste mensen klaar staan om het stokje over te nemen."
Lees ook: België kijkt toe: Marokkaanse topvrouw Ilham Kadri ontvangt 25,7 miljoen euro bonus
Mike Radossich, haar opvolger, is een ervaren kracht binnen het concern en wordt geprezen voor het herstel van de dochteronderneming Novecare. Als nieuwe leider heeft hij aangegeven zich te willen richten op prestaties en groei. Zijn strategie omvat een "optimalisatie" van de afdeling die hij momenteel leidt, wat kan leiden tot de verkoop van activa in de olie-, gas- en aromasectoren.
De wijziging in het leiderschap vindt plaats in een uitdagende periode voor de Europese chemische industrie. Sinds de beursgang van Syensqo is de aandelenkoers gedaald, mede door een vertraging bij belangrijke afnemers zoals de auto- en luchtvaartsectoren. Ondanks deze uitdagingen heeft Ilham Kadri benadrukt dat Syensqo over "de meest solide balans in zijn sector" beschikt en dat het bedrijf zich in "de top 3 van beursprestaties van speciale chemiebedrijven van de afgelopen 12 maanden" bevindt.
Lees ook: Marokkaanse Ilham Kadri best betaalde CEO in België met 17,3 miljoen euro
Na haar vertrek zal ze een adviserende rol behouden als "speciale adviseur" om een soepele overgang te waarborgen. Deze functie geeft haar de vrijheid om andere professionele kansen te verkennen. Haar opvolging door Radossich markeert een nieuwe fase voor Syensqo, waarbij de focus ligt op het aanpakken van de huidige marktuitdagingen en het stimuleren van toekomstige groei.
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België