11 september 2015 - 18:15 - Marokkanen in het buitenland
In België hebben 120 moslims moeten afzien van hun bedevaart naar Mekka omdat ze van Saoedi-Arabië geen visum hebben gekregen. Blijkbaar maakte hun reisagentschap een fout.
Een tiental mensen verzamelden zich woensdag voor de ambassade van Saoedi-Arabië in Brussel om uitleg te krijgen maar de situatie blijft onduidelijk.
Het reisagentschap zou geen rekening hebben gehouden met de door Saoedi-Arabië opgelegde quota voor visums tijdens de Hadj-periode. Het agentschap zegt dat de fout bij de ambassade ligt omdat er niet werd gecommuniceerd over een verandering in de quota. De ambassade stelt echter dat Tayba travel de regels heeft willen omzeilen door gebruik te maken van de quota voor Luxemburg, wat verboden is.
Volgens de vereniging voor pelgrims ADP is het reisagentschap bereid om de reizigers terug te betalen maar weigert een schadevergoeding uit te keren.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora