9 november 2016 - 16:10 - Wereld
Nieuwe ontwikkelingen in het onderzoek naar de aanslagen in Parijs en Brussel. De politie denkt de brein achter de aanslagen te hebben geïdentificeerd. Het zou gaan om de Belgische jihadist Oussama Atar.
De naam van « Abu Ahmad » kwam regelmatig terug in het onderzoek van de Franse en Belgische politie volgens bronnen van persagentschap AFP. De politie ontdekte kortgeleden dat Oussama Atar achter die naam schuilgaat. Hij is volgens een bron dichtbij het onderzoek « de enige coördinator vanuit Syrië die tijdens het onderzoek is geïdentificeerd ».
De politie kwam Atar voor het eerst op het spoor na de arrestatie op 10 december vorig jaar van twee terreurverdachten, de Algerijnse Adel Haddadi en de Pakistaanse Mohamed Usman. Haddadi bevestigde kortgeleden de identiteit van Abu Ahmad.
De rol van Oussama Atar werd dankzij een laptop ontdekt die in een vuilnisbak in Schaarbeek werd gevonden. De 32-jarige Belgische Marokkaan is de neef van Ibrahim en Khalid El Bakraoui, de twee broers die zichzelf in maart op de luchthaven van Zaventem en het metrostation Maalbeek opbliezen.
Gevaarlijkste man van Marokko in Nador opgepakt
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt