3 februari 2017 - 17:30 - Marokkanen in het buitenland
Twee Belgische atleten van Marokkaanse afkomst zijn op een vlucht naar de Verenigde Staten geweigerd. De twee sporters moesten in Amerika aan een taekwondo toernooi deelnemen.
Si Mohamed Ketbi, Mourad Laachraoui en hun coach Abdelkhalak Mkadmi hadden alle drie een ESTA reistoestemming. Deze is verplicht voor onderdanen uit sommige landen zoals België en Nederland.
Maar toen ze in het vliegtuig wilden instappen hield een stewardess hen tegen en vertelde hen dat ze zonder visum niet naar de Verenigde Staten mochten reizen, dit ondanks dat voor Belgische onderdanen geen visum wordt vereist. Dat meldt de Belgische taekwondobond AFBT.
Enkele uren voor het vertrek ontving de bond een mail waarin hen werd meegedeeld dat de reistoestemmingen van de drie passagiers waren geannuleerd.
Een van de atleten is de broer van Najim Laachraoui, een van de twee zelfmoordterroristen die zichzelf op 22 maart 2016 op de luchthaven van Zaventem opbliezen. Het besluit van de Amerikaanse autoriteiten is daar hoogstwaarschijnlijk aan gelinkt.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora