Zoeken

Ramadan begint naar verwachting op 17 mei 2018 in Marokko

29 januari 2018 - 12:00 - Marokko

Geschreven door Said A.

Noch een viertal maanden en het is opnieuw Ramadan. Volgens astronomische berekeningen zal de vastenmaand op 17 mei 2018 beginnen.

Dat verklaarde Abdelhafid Bani, voorzitter van de Astronomie Vereniging in Rabat, aan Alyaoum24.

Zijn vereniging baseert zich op astronomische berekeningen om de exacte datum van grote islamitische feestdagen zoals Eid Al Fitr of Ramadan te bepalen.

Ondanks de nauwkeurigheid van de astronomische berekeningen blijft Marokko de begindatum van de Ramadan bepalen door de observatie van de maansikkel.

Lees meer

Eid ul-Fitr morgen in Marokko?

Volgens astronomische berekeningen is het vandaag de laatste dag Ramadan in Marokko en wordt morgen, vrijdag 15 juni, Eid ul-Fitr gevierd. Deze datum moet echter door de...

Ramadan begint op donderdag 17 mei in Marokko

De maand Ramadan begint morgen, donderdag 17 mei, in Marokko. Dat heeft het ministerie van Habous en Islamitische zaken vanavond bevestigd.

Ramadan 2018: uurrooster openbare diensten Marokko aangepast

Volgens astronomische berekeningen zal de Ramadan dit jaar op donderdag 17 mei beginnen in Marokko. Voor het vasten worden de werkuren in de openbare dienst aangepast.

Woensdag 1e Sha’abaan 1439, Ramadan over één maand

De 1e Sha’abaan 2439 valt dit jaar op woensdag 18 april. Dat bericht het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamitische zaken in een verklaring.

Wanneer begint Ramadan in Marokko?

De begindatum van de Ramadan staat nog niet vast in Marokko. Het ministerie van Habous en Islamitische zaken zal de datum vanavond aankondigen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team