18 februari 2022 - 20:00 - Economie
Eind december 2021 waren de bankdeposito’s van Marokkanen gestegen met 5,2% tot meer dan 1061 miljard dirham, volgens de laatste monetaire statistieken die door Bank Al-Maghrib zijn gepubliceerd.
De deposito’s zijn voor huishoudens met 4% gestegen tot 786,4 miljard dirham, inclusief 185,8 miljard dirham van Marokkanen die in het buitenland wonen, aldus Bank Al-Maghrib in haar laatste scorebord "Kredieten en bankdeposito’s". De deposito’s van particuliere ondernemingen bedroegen 170,4 miljard dirham, een verbetering met 8,2% ten opzichte van een jaar eerder.
Lees ook: Geldoverdrachten wereld-Marokkanen kostbare hulp voor staat en gezinnen
Het jaar werd bovendien afgesloten met een uitstaand bedrag van 988,2 miljard dirham, wat neerkomt op een jaarlijkse stijging met 3%. "De jaarlijkse stijging van 4,4% van de leningen aan particuliere niet-financiële bedrijven omvat stijgingen van 9,4% in kredietkaarten en 2,5% in commerciële hypotheken, alsmede een daling van 5,1% in vastgoedleningen," aldus het document.
Lees ook: Marokko: halal financiering stimuleert vastgoedmarkt
Het gevolg was dat de kredieten die eind 2021 door huishoudens waren opgenomen, met 4,6% op jaarbasis waren gestegen. Een verbetering die volgens de Centrale Bank in hoofdzaak het gevolg is van een toename van de woningkredieten met 4,9%. "De halal-financiering bestemd voor huisvesting, met name in de vorm van Murabaha-vastgoed, zette haar opmars voort en werd vastgesteld op 15,9 miljard dirham, na 11,3 miljard dirham een jaar eerder", meldt Bank Al-Maghrib.
De rente op nieuwe leningen aan huishoudens bleef onveranderd in het vierde kwartaal met 4,24% voor woningkredieten. Er werd evenwel een daling vastgesteld voor consumentenkredieten. De daling wordt geraamd op 4 basispunten, of een percentage van 6,47%.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?