17 maart 2016 - 14:15 - Marokko
De secretaris-generaal van de Verenigde Naties Ban Ki-moon heeft een bezoek aan Marokko geannuleerd. De VN verantwoordelijke werd in juli in het koninkrijk verwacht. Zijn beslissing volgt op de mars van zondag in Rabat na zijn omstreden uitspraken over de Sahara eerder deze maand.
Persagentschap AFP vernam van de woordvoerder van Ban Ki-moon dat de VN-secretaris niet van plan was zijn woorden terug te nemen. Hij noemde tijdens een bezoek aan Algerije en de kampen van Tindouf de aanwezigheid van Marokko in de Sahara een bezetting.
Marokko kondigde gisteren zijn financiële bijdrage aan de VN-vredesmissie Minurso stop te zetten. Volgens woordvoerder Stéphane Dujarric zal de VN de nodige maatregelen treffen om te garanderen dat de Minurso haar werk kan verder zetten. Marokko gaf jaarlijks 20 miljoen dirham aan de missie voor voeding en huisvesting van Blauwhelmen.
Marokko gaat tevens het merendeel van het Marokkaans personeel dat voor de Minurso werkt en soldaten die voor andere VN-vredesmissies in de wereld werken terughalen.
Ban Ki-moon reageerde maandag woedend op de betoging van zaterdag in Rabat. Ruim 3 miljoen mensen waaronder meerdere regeringsleden waren op de mars aanwezig.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt