24 april 2021 - 17:00 - Wereld
Molengeek-oprichter Ibrahim Ouassari werd benoemd in de Raad van Bestuur van Proximus. Na zijn samenwerking met Facebook en Google om zijn opleidingsplatform in Molenbeek te perfectioneren, wil hij nu zijn ervaring overbrengen naar het bestuur van Proximus.
De Marokkaans-Brusselse Ibrahim Ouassari richtte MolenGeek in 2015 op. De vereniging heeft als doelstelling de technologiewereld toegankelijk te maken voor mensen met diverse achtergronden via onder meer opleidingen. Internetgigant Google steunde MolenGeek de voorbije jaren om uit te breiden naar andere steden in België en in het buitenland. De organisatie werkt reeds samen met Proximus. "Nooit, nooit, nooit van mijn leven had ik gedacht dat het zo’n vaart zou lopen. Voor mij is het een echte eer en privilege om in de raad van bestuur van Proximus te mogen zetelen. Het is toch de trots van de Belgische digitale industrie en een historisch bedrijf. Tegelijkertijd verbindt Proximus alle Belgen. We hebben tijdens de quarantaine gezien hoe belangrijk dat is," vertelt Ouassari aan de radiozender Bruzz.
De 42-jarige Ouassari is de enige nieuwe bestuurder en is benoemd voor vier jaar in de raad van bestuur van Proximus. Hij is ook de enige die geen middelbaar diploma heeft behaald. "Ik ben een atypisch profiel aan de tafel. Ik wil het bedrijf iets bijbrengen vanuit mijn eigen expertise met digitale technologie, start-ups en inclusie. Het zou super zijn voor mij, voor Proximus en in feite voor heel België als ik onze werking erin kan integreren."
Proximus-bestuurders krijgen een vaste jaarvergoeding van 25.000 euro, aangevuld met zitpenningen en communicatiekosten. "Dat is een enorme vergoeding als je weet waar ik vandaan kom, maar het zal niet naar een villa of cabriolet gaan. In mijn privéleven investeer ik mijn geld verder in MolenGeek, opdat het verder zou blijven draaien, want ze werken nu al twee jaar zelfstandig zonder subsidies. Ze worden gesponsord door grote bedrijven als Google, Samsung en Proximus. We hebben echt succes in de wereld, maar we willen te allen tijde onze identiteit en onze ziel bewaren. Dat wil zeggen: dicht bij de burger blijven en voor verbinding zorgen. Zeker in moeilijke tijden, zoals de lockdown, willen we diensten ontwikkelen waar de burger echt iets aan heeft."
Azzedine Ounahi in open conflict met club over vertrek
Braziliaan domineert supermarkten in Marokko
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Vrouw steekt man dood en overlijdt tijdens vakantie in Marokko
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss