18 april 2025 - 23:00 - Wereld
De Nederlandse politie heeft deze week drie mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij aanslagen afgelopen zomer in de regio Antwerpen. Het gaat om explosies bij een sportclub in Mortsel en een woning in Hove die gelinkt wordt aan de bekende drugsfiguur Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui. De Antwerpse onderzoeksrechter heeft om de overlevering van het Nederlandse trio gevraagd.
De arrestaties volgden op huiszoekingen die dinsdag plaatsvonden in Arnhem, Amersfoort, Bemmel en Huissen. Deze actie was een samenwerking tussen de Nederlandse politie en de federale gerechtelijke politie van Antwerpen. De gearresteerde verdachten zijn Nederlandse mannen van 20, 22 en 38 jaar oud. Bij de huiszoekingen stuitten agenten op een opvallende vondst: 39 cobra’s knalvuurwerken die in beslag werden genomen.
Lees ook: Drugsimperium Dubai wankelt: Omar Govers tot 20 jaar veroordeeld in Antwerpen
Het drietal wordt ervan beschuldigd achter de aanslagen te zitten die eind juli 2024 plaatsvonden. De eerste explosie gebeurde op 31 juli bij de woning van de broer van drugsbaas Zakaria ’Piwi’ El Kasmioui in Hove.
Lees ook: Drugskopstuk Zakaria aka Piwi spoorloos na veroordeling in België
Een dag later, rond vier uur ’s nachts, was de fitness- en boksclub Full Body Performance in Mortsel het doelwit. Camerabeelden legden vast hoe een gemaskerde man een explosief bij de deur van het pand plaatste. Drie minuten later volgde een ontploffing die aanzienlijke schade aan de voorgevel veroorzaakte.
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Bedrijven in Marokko massaal ten onder
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje