10 oktober 2025 - 14:00 - België
De Marokkaanse politie heeft een Franse staatsburger aangehouden op de luchthaven van Tanger. De arrestatie, die plaatsvond op dinsdag 7 oktober, volgde op basis van informatie die door Interpol was verstrekt. Het betrof een gerichte actie om een internationaal gezochte verdachte in de boeien te slaan.
De man, een 32-jarige Fransman van Algerijnse afkomst, werd gearresteerd op de luchthaven Ibn Battouta. Een controle van de Interpol-database bevestigde dat er een internationaal arrestatiebevel tegen hem liep, uitgevaardigd door de Franse justitiële autoriteiten.
Lees ook: Tip inlichtingendienst Marokko leidt tot arrestatie Franse drugscrimineel
De verdachte wordt onder meer betrokken geacht bij "ontvoering, gijzeling en doodsbedreigingen". Hij zou in 2024 hebben meegewerkt aan de ontvoering van een Belgische burger in Brussel, waarna het slachtoffer in Frankrijk gevangen werd gehouden. Dit alles zou gebeurd zijn als onderdeel van een afrekening tussen criminele netwerken die zich bezighouden met drugshandel.
Lees ook: Turkse crimineel opgepakt op Marokkaanse luchthaven
Het Interpol-bureau in Rabat is nu belast met het informeren van zijn Franse tegenhanger over de aanhouding, zodat de officiële uitleveringsprocedure in gang gezet kan worden.