12 februari 2022 - 21:00 - Wereld
Antwerpen heeft besloten om streng op te treden tegen een "nieuwe Sharia4Belgium". De Belgische terroristische beweging werd in 2012 ontbonden en zijn leider tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
In Borgerhout, Hoboken en Borsbeek werden eerder deze week dertien leden van een "nieuwe terroristische groepering" gearresteerd. Onder de verdachten bevinden zich meerdere bekenden van de politie en justitie.
"De Antwerpse groep kwam in beeld binnen het salafistisch jihadistische milieu en het doel van deze actie was om de activiteiten van deze groep verder in kaart te brengen", meldt het federaal parket.
De leden van de nieuwe groepering worden er onder meer van verdacht anti-westerse, jihadistische propaganda via sociale media te hebben verspreid. De rechercheurs noemen de beweging de "nieuwe Sharia4Belgium". De vroege politieactie was bedoeld om een scenario als dat met Sharia4Belgium-leider Fouad Belkacem te voorkomen.
Juridische overwinning voor Marokkaanse fosfaatgroep in VS
Marokkaan verdacht van drugssmokkel vrijgelaten: "Ik leef een nachtmerrie"
Spanje op scherp door militaire herbewapening Marokko
Sofyan Amrabat verrast door cadeau van fan (video)
Verloren telefoon leidt tot ontdekking grote drugssmokkel uit Marokko
Marokkaan zorgt voor chaos op luchthaven Mallorca (video)
Marokkaan verdacht van drugssmokkel vrijgelaten: "Ik leef een nachtmerrie"
Spanje op scherp door militaire herbewapening Marokko
Verloren telefoon leidt tot ontdekking grote drugssmokkel uit Marokko
Marokkaan zorgt voor chaos op luchthaven Mallorca (video)
Najib Amhali stopt inzamelactie voor Marokko en bedankt donateurs
Spanje vreest ’invasie’ Marokkanen
Nederland weigert visa voor Marokkaanse journalisten
Belgische Marokkanen cel in voor drugshandel in Sebta