19 januari 2025 - 21:20 - Marokko
Inwoners van de wijk Al-Rahrah in Tanger maken zich zorgen over de veiligheid van hun huizen. Een paar maanden geleden stortte in dezelfde wijk een gebouw in aanbouw in door een instabiele ondergrond.
Nu zijn er opnieuw scheuren in de grond en aardverschuivingen geconstateerd in de buurt van woongebouwen, vlakbij een bouwplaats. Bewoners vragen zich af of het bouwbedrijf wel de veiligheids- en kwaliteitsnormen naleeft.
Lees ook: Tanger: vrouw komt om bij instorting gevel
De bewoners vrezen dat de aardverschuivingen de stabiliteit van de omliggende gebouwen aantasten, vooral nu de winter eraan komt. Regenval kan het risico op instortingen vergroten. Op sociale media waarschuwen inwoners voor de ernst van de situatie en dringen ze aan op ingrijpen van de lokale autoriteiten. Ze willen dat er onderzoek wordt gedaan naar de oorzaak van de scheuren en aardverschuivingen en dat de veiligheid van de bouwwerkzaamheden wordt gecontroleerd.
Lees ook: Moskee in Al Hoceima op instorten door wegwerkzaamheden
Ook vragen ze om onmiddellijke preventieve maatregelen om levens en eigendommen te beschermen tegen mogelijke rampen. De angst zit er goed in bij de bewoners van Al-Rahrah. Ze hopen dat de autoriteiten snel actie ondernemen om herhaling van de eerdere ramp te voorkomen.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees