Politicus: "Uurverandering slecht voor seksualiteit Marokkanen"
Je moest maar durven. Een lid van het Politbureau van de PJD partij aan de macht heeft voor een onverwachte reden kritiek geuit op de overgang naar zomertijd.
- Marokko
Amnesty International heeft een nieuw rapport uitgebracht over geweld tegen vrouwen. De mensenrechtenorganisatie raadt Marokko aan om de weten over relaties buiten het huwelijk te hervormen.
Volgens Akhbar Al Yaoum pleit Amnesty in het rapport voor de decriminalisering van seksuele relaties buiten het huwelijk tussen instemmende volwassenen.
In 2015 had de organisatie al een gelijkaardig aanvraag gedaan voor mensen van het zelfde geslacht en kritiek geuit op artikel 486 van het wetboek van strafrecht over verkrachtingen.
Amnesty International stelt dat « Marokko zich moet aanpassen aan de internationale teksten ». Ook moet elke gedwongen seksuele handeling met penetratie als een verkrachting worden beschouwd, zelfs binnen het huwelijk.
De Marokkaanse wet beschouwt gedwongen seksuele relaties binnen het huwelijk namelijk niet als verkrachting. De organisatie raadt eveneens aan om ook seksueel geweld tegen mannen te straffen en niet alleen tegen vrouwen.
Lees meer
Je moest maar durven. Een lid van het Politbureau van de PJD partij aan de macht heeft voor een onverwachte reden kritiek geuit op de overgang naar zomertijd.
Een rechtbank in Marokko heeft toestemming gegeven aan een man om een tweede vrouw te nemen zonder het akkoord van zijn eerste vrouw, omdat zij hem enkel dochters heeft gegeven.
De Commissie voor de Rechten van de Mens van de Verenigde Naties heeft de Marokkaanse autoriteiten opgeroepen om homoseksualiteit te decriminaliseren. Dit verzoek komt na de...
Minister Lahcen Haddad van Toerisme verklaarde op televisiezender CNN Arabic dat hij voor de decriminalisering van homoseksualiteit en relaties buiten het huwelijk was.
Amnesty International beschouwt de repressie van duizenden migranten in de afgelopen weken in Marokko als "wreed en illegaal".