23 juni 2016 - 15:45 - Wereld
Begin deze week is een 18-jarige man in de Verenigde Staten gearresteerd. Hij wilde volgens de Amerikaanse autoriteiten via Marokko naar Syrië reizen om zich bij Daesh aan te sluiten.
Akram Musleh werd op een busstation in Indianapolis gearresteerd. Hij wilde de bus naar New York nemen, vanwaar hij een vlucht naar Marokko had geboekt. Eenmaal in Marokko zou hij via Turkije naar Syrië doorreizen.
Volgens CBS is het niet de eerste keer dat Akram Musleh een poging doet om naar het conflictgebied te vertrekken. Hij probeerde vorig jaar vijfmaal zonder succes de Verenigde Staten te verlaten.
De Amerikaanse autoriteiten stellen dat de jonge man een « logistieke steun » aan de terreurorganisatie wilde leveren. De FBI ontdekte onder meer dat hij informatie had verzameld over de vervaardiging van bommen en het gebruik van wapens. Akram Musleh riskeert daarvoor een gevangenisstraf van 20 jaar.
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België