Rechtbank Al Hoceima veroordeelt gemeentevoorzitter tot 10 jaar celstraf
De rechtbank van Al Hoceima heeft de voormalige gemeentevoorzitter van Beni Hmed Imkezn tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor valsheid in geschrifte en meineed.
- Marokko
In het zuid-Marokkaanse Laayoune worden vier stadsambtenaren ervan verdacht ruim 52 miljoen dirham te hebben verduisterd.
Volgens Médias24 is er een onderzoek naar tien mensen ingesteld, waaronder de vier ambtenaren die werden gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen.
Onder de verdachten bevindt zich de regionale penningmeester van Laayoune, Taeid Sayad en het USFP-gemeenteraadslid Saad Bouh Ould Mohamed. Zij werden onder meer geholpen door belastinginner Abdelghani Chemaou en zijn assistent Sbai Sid Elbachir.
Op een computer van de gemeente werden bewijzen gevonden van valse boekhouding, valsheid in geschrifte en illegale overdrachten van geld naar rekeningen van privé bedrijven.
De bende zou van 2011 tot 2014 ruim 52 miljoen dirham hebben gestolen door fictieve territoriale overheidsdiensten en vijf privé-bedrijven te creëren.
Lees meer
De rechtbank van Al Hoceima heeft de voormalige gemeentevoorzitter van Beni Hmed Imkezn tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor valsheid in geschrifte en meineed.
Twee inbrekers en drie winkeleigenaars aan wie ze hun buiten verkochten, werden vorige week in Casablanca gearresteerd. De inbrekers hadden 160 huissleutels bij zich !
De rechtbank van Marrakech heeft van vier maanden tot een jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen negen mensen die een bankbriefje van 1 miljoen dollar probeerden te wisselen.
De politie heeft in Nador zes mensen gearresteerd voor verduistering van geld van bankklanten. Dat meldt de politiedienst DGSN.
De politie heeft deze week in het zuid-Marokkaanse Marrakech een notaris gearresteerd die ruim 10 miljoen dirham van zijn klanten zou hebben gestolen.