Marokko: partijleider verdacht van verduisteren 30 miljoen dirham
De leider van de Marokkaanse Unie voor Democratie (UMD) wordt ervan verdacht ruim 30 miljoen dirham te hebben verduisterd.
27 mei 2015 - 12:40 - Marokko
In het zuid-Marokkaanse Laayoune worden vier stadsambtenaren ervan verdacht ruim 52 miljoen dirham te hebben verduisterd.
Volgens Médias24 is er een onderzoek naar tien mensen ingesteld, waaronder de vier ambtenaren die werden gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen.
Onder de verdachten bevindt zich de regionale penningmeester van Laayoune, Taeid Sayad en het USFP-gemeenteraadslid Saad Bouh Ould Mohamed. Zij werden onder meer geholpen door belastinginner Abdelghani Chemaou en zijn assistent Sbai Sid Elbachir.
Op een computer van de gemeente werden bewijzen gevonden van valse boekhouding, valsheid in geschrifte en illegale overdrachten van geld naar rekeningen van privé bedrijven.
De bende zou van 2011 tot 2014 ruim 52 miljoen dirham hebben gestolen door fictieve territoriale overheidsdiensten en vijf privé-bedrijven te creëren.
Lees meer
De leider van de Marokkaanse Unie voor Democratie (UMD) wordt ervan verdacht ruim 30 miljoen dirham te hebben verduisterd.
De rechtbank van Marrakech heeft van vier maanden tot een jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen negen mensen die een bankbriefje van 1 miljoen dollar probeerden te wisselen.
Twee inbrekers en drie winkeleigenaars aan wie ze hun buiten verkochten, werden vorige week in Casablanca gearresteerd. De inbrekers hadden 160 huissleutels bij zich!
Een voormalige Kamerlid en gemeentevoorzitter in de regio van Settat wordt ervan verdacht ruim 30 miljoen dirham aan staatsgeld te hebben verduisterd.
In Marokko zijn 57 mensen in een vijftiental steden gearresteerd in verband met de gelekte eindexamens. Een gemeenteraadslid behoort tot de verdachten. Dat meldt de...