11 april 2021 - 12:20 - Wereld
Een Algerijnse delegatie is afgelopen zondag opgestapt tijdens een vergadering van douanebeambten in de MENA-regio. De Algerijnse douanedirecteur Noureddine Khaldi en de leden van zijn delegatie waren verontwaardigd omdat er tijdens de vergadering een landkaart werd gebruikt waarop de Sahara werd weergegeven als integraal onderdeel van Marokko.
Na afloop van de korte bijdrage van de Algerijnse delegatie hebben de leden met een verklaring gereageerd op het incident. "Dit is in strijd met de internationale wettigheid en met de resoluties van de Verenigde Naties over deze kwestie", lieten de Algerijnen weten.
De directeur-generaal van de Algerijnse douane, Noureddine Khaldi, had tijdens de vergadering gevraagd of de kaarten, die waren aangeleverd door het regionale communicatiebureau in Marokko, verwijderd konden worden. De organisatoren van de vergadering gaven hem te kennen dat "de besprekingen van de vergadering geen rekening houden met dit soort vragen". Hierop besloten Khaldi en de rest van de delegatie de vergadering te verlaten.
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen