18 juli 2013 - 13:41 - Wereld
Zes Marokkanen zijn vorige week opgepakt voor de Algerijnse kust met een grote hoeveelheid aan koraal. Volgens Algerijnse media probeerden ze het land verlaten met het illegaal geviste koraal.
De Algerijnse kustwacht heeft het bootje met de zes mannen onderschept in Ain El Turk, op 15 km van Oran. De boot had koers gezet naar Spanje.
Alle zes werden reeds verhoord door de politie en verschijnen in de komende dagen voor de rechter. Ze worden ervan verdacht het koraal in het buitenland te hebben willen verkopen.
Koraal uit Algerije kost ruim 10.000 euro de kilo en wordt in Europa veel gebruikt om sieraden te maken. Het koraal wordt eerst in Tunesië omgevormd tot halffabrikaat, waarna het naar Italië wordt geëxporteerd.
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"