26 juli 2025 , 18:50 - Saïd A. - Sport
De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft de Algerijnse voetbalfederatie een financiële straf opgelegd. Dit besluit volgt op onsportief gedrag van diverse speelsters van het Algerijnse vrouwenelftal tijdens de recente Afrika Cup in Marokko.
Het tuchtcommissierapport detailleert verschillende overtredingen. Zo wordt Algerijnse speelsters verweten heftig te hebben geprotesteerd tegen arbitrale beslissingen tijdens een kwartfinalewedstrijd. Naast deze protesten zijn ook het afdekken van de naam van Marokko en het logo van de Koninklijke Marokkaanse Voetbalbond en het uiten van beledigende taal richting het arbitrageteam bestraft. Het dossier vermeldt verder dat sommige speelsters weigerden deel te nemen aan officiële media-activiteiten, wat verplicht is binnen de competitie.
Lees ook: Algerijnse voetbalster valt Marokkaanse supporters aan
Als direct gevolg van deze acties heeft de CAF een geldboete opgelegd. Deze boete omvat een aanzienlijke inhouding op de kwalificatiepremie van 200.000 dollar die bestemd was voor het Algerijnse team. De Algerijnse voetbalfederatie heeft bovendien een waarschuwing ontvangen. Hierin staat dat herhaling van dergelijk gedrag kan leiden tot zwaardere straffen, waaronder uitsluiting van continentale competities.
Lees ook: Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
De tuchtcommissie heeft aangegeven de behandeling van andere dossiers gerelateerd aan het toernooi uit te stellen. De CAF wacht de finale van de vrouwen Afrika Cup, die deze zaterdag tussen Marokko en Nigeria wordt gespeeld, af voordat zij zich buigt over de overige tuchtzaken.
Welke Marokkaanse miljardairs worden nog rijker in 2026?
Marokkaanse broers Zaoui wegen 250 miljard euro
Broer, zus en vriendin dood gevonden in woonwijk Tanger
Vliegtuig uit Madrid gevangen in storm boven Tanger
Grote grondverzakking in Tanger na hevige regenval
Marokko neemt geen risico, luchthaven Tetouan gesloten!
Zware straf voor Saibari en Hakimi na bewogen Afrika Cup-finale
Marokkaanse Afrika Cup breekt internet
België of Marokko? Ajax-talent Rayane Bounida heeft gekozen!
Sofyan Amrabat onder het mes in Amsterdam
Juridische strijd barst los tussen Marokko en Senegal na finale
Spanje ruikt bloed na Afrika Cup-incidenten in Marokko
Spanje clasht Marokko in strijd om WK 2030
Real Madrid zet vizier op ’revelatie’ Atlas Leeuwen