16 september 2013 - 17:00 - Marokko
Al-Qaeda in de Islamitische Maghreb heeft in een video Marokko bedreigd met represailles. Het filmpje verscheen zaterdag op YouTube en vormt een directe bedreiging tegen Marokkaanse instellingen en symbolen.
Gedurende 40 minuten uit AQIM-baas Abu Musab Abdelwadoud, felle kritiek op de situatie in Marokko. Hij verwijst daarbij naar de uitspraken van een Marokkaanse Kamerlid over de levensomstandigheden in het land en de vele én dure festivals die er worden georganiseerd.
Kort na de release van de video werden extra controleposten ingezet aan de in-en uitgangen van de grootste steden van het land. Voornamelijk in Casablanca, Rabat en El Jadida werd de veiligheid sterk opgeschroefd.
Marokko heeft sinds het begin van het jaar meerdere terreurcellen opgerold. De laatste operatie tegen een terroristische organisatie dateert van augustus, toen leden van een terreurnetwerk in Meknes, Fez, Taounate en Tiznit waren gearresteerd.
Amerikaanse politici eisen vrijlating Nasser Zefzafi
Waarom kickbokser Hamicha Nederland heeft verlaten voor Marokko
Salaris gegarandeerd voor Marokkaanse voetbalsters
De harde waarheid achter kameelritten in Marokko
Marokko’s vastgoeddroom, post-WK nachtmerrie?
Meerdere regio’s centraal in corruptieschandaal in Marokko
Amerikaanse politici eisen vrijlating Nasser Zefzafi
De harde waarheid achter kameelritten in Marokko
Marokko’s vastgoeddroom, post-WK nachtmerrie?
Meerdere regio’s centraal in corruptieschandaal in Marokko
Deze souvenirs moet je zeker niet meenemen uit Marokko
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?