11 juni 2025 - 22:10 - Marokko
Al Hoceima maakt zich op voor een bijzonder bezoek. Binnenkort verwelkomt de stad Koning Mohammed VI, een gebeurtenis waar de lokale autoriteiten zich grondig op voorbereiden.
Verwacht wordt dat de vorst Al Hoceima in de komende weken zal aandoen, waarschijnlijk na de viering van het Troonfeest en de Eed van Trouw-ceremonie. Bronnen van Rue20 melden dat de voorbereidingen al in volle gang zijn. Zo zijn er werkzaamheden gestart aan de residentie van Koning Mohammed VI op het strand "Boussekour" in de gemeente Izmouren, wat duidt op een aanstaande aanwezigheid van de Koning in de regio.
Lees ook: Deze twee supercars zijn alleen voor Koning Mohammed VI
Gelijktijdig hiermee zijn de autoriteiten van Al Hoceima recentelijk begonnen met een grote schoonmaakactie. Ze bevrijden de openbare ruimte en stranden, waaronder Cala Bonita en de zeedijk van Sabadia, van illegale bezettingen. Dit is een reactie op de wildgroei aan ongeoorloofde activiteiten die de stad al langer parten speelt.
Lees ook: Koning Mohammed VI gespot in wateren bij Ceuta (video)
Veel stranden, zoals Tala Youssef, worden deels illegaal gebruikt voor toeristische projecten en parkeerplaatsen. Ook populaire plekken als Cala Bonita, Quemado en Matadero kampen met een overvloed aan illegale verhuurders van stoelen, tafels en parasols. Bovendien zijn sommige stranden zelfs omgevormd tot privéhavens voor de verhuur van jachten en jetski’s, wat een risico vormt voor de veiligheid van strandgangers. Al deze problemen worden met kracht aangepakt in aanloop naar het verwachte koninklijke bezoek.
Tesla landt in Marokko: auto’s, energie en laadnetwerk
Spanningen met Marokko: Algerije versnelt herbewapening
Celstraf voor man die bier dronk voor kinderen in Tanger
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
Vrouw strandt in Marrakech na overboeking EasyJet
Tesla landt in Marokko: auto’s, energie en laadnetwerk
Spanningen met Marokko: Algerije versnelt herbewapening
Celstraf voor man die bier dronk voor kinderen in Tanger
Vrouw strandt in Marrakech na overboeking EasyJet
Onwaarschijnlijke ontsnapping in Marrakech
Nieuw plan moet huren in Marokko betaalbaar maken
Marokko koploper in aantal vrije dagen
Al Hoceima maakt einde aan visuele vervuiling