5 januari 2023 - 07:00 - Cultuur
De op 86-jarige leeftijd overleden Abderrahim Tounsi, meer bekend als Abderraouf, is zondag begraven op de Achouhada begraafplaats in Casablanca. Dit gebeurde in aanwezigheid van persoonlijkheden, vrienden, familieleden en kennissen.
De begrafenis van cabaretier Abderraouf vond in een sfeer van emotie en rouw plaats na het Al-Asr en het Janazah-gebed. Alle mensen die hem op zijn laatste reis vergezelden waren het er over eens: "Marokko verliest een grote persoonlijkheid op kunstgebied". De acteur Jawad Sayeh heeft dit overigens ook aan de pers verklaard. "Abderraouf was een artiest met een groot hart die generaties Marokkanen heeft geïnspireerd en aan het lachen heeft gebracht. En hij heeft vele artiesten en acteurs geïnspireerd door met theater rond te trekken in het koninkrijk," vertelde hij aan Al3omk.
Lees ook: Komiek Abderrahim Tounsi "Abderraouf" overleden
Jawad Sayeh smeekte de Allerhoogste de overledene te belonen voor zijn goede daden en herinnerde ontroerend aan zijn ervaring met de grote figuur in de komedieserie "Ouf Ouf Abderraouf" aan de zijde van wijlen Mohamed Bastaoui en anderen. Vergelijkbare uitspraken werden gedaan door kunstenaar Oujoud Boujemaa, bekend als Ba-Azizi. Als vriend van de overledene beschreef hij hem als een "onbaatzuchtig iemand die zich inspande om de Marokkaanse kunstscène te promoten". Hij stelde dat hij een "onvervangbare" vriend heeft verloren.
Lees ook: Abderraouf vertelt over hulp die hij kreeg van Koning Mohammed VI (video)
Meer dan 60 jaar lang stond Abderraouf in dienst van de kunst en de opleiding van verschillende generaties acteurs. Hij onderscheidde zich van andere artiesten van zijn generatie door "zijn buffoneske stijl, zijn nasale stem, zijn rode fes, zijn kleurrijke jabador en zijn saroual".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko