19 april 2025 - 16:20 - Wereld
De Verenigde Staten streven naar een toenadering tussen Marokko en Algerije, mede met het oog op het Sahara-dossier. Dit blijkt uit uitspraken van Messaad Boulos, adviseur van de Amerikaanse president Donald Trump voor Afrikaanse en Midden-Oosten zaken.
Met betrekking tot de Sahara benadrukte Boulos in een interview met de bureauchef van Al Arabiya in Washington, de Amerikaanse wens om de kwestie tussen Marokko en Algerije op te lossen. Hij wees erop dat "200.000 Sahrawi-vluchtelingen in Algerije wachten op een definitieve oplossing" en gaf aan dat de Amerikaanse erkenning van de Marokkaanse soevereiniteit over het gebied niet betekent dat Washington geen belang hecht aan het dichter bij elkaar brengen van Marokko en Algerije.
Lees ook: Probeert VS Marokko te beschermen tegen oorlog met Algerije?
Volgens de adviseur blijft de Amerikaanse regering gecommitteerd aan een "consensusoplossing" voor de Sahara-kwestie. Zijn uitspraken suggereren dat de Verenigde Staten, ondanks de erkenning van de Marokkaanse Sahara, een bemiddelende rol tussen de twee buurlanden niet uitsluiten en blijven aansturen op een door beide partijen gedragen uitkomst.
Lees ook: Algerije woedend op Verenigde Staten om Marokko
Tijdens het interview kwam ook de situatie in Libië ter sprake. Messaad Boulos bevestigde dat de Amerikaanse regering bezig is met het ontwikkelen van een "visie voor een oplossing". Hij preciseerde dat deze aanpak plaatsvindt "in samenwerking met alle partijen" die betrokken zijn bij het Libische dossier.
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokkaanse elite-universiteit zet 16 leerlingen op straat na ruzie
Ezelraces in Marokko: viraal succes maar ook veel kritiek
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"