30 december 2023 - 16:00 - Marokko
Abdellatif Hammouchi, algemeen directeur van de Marokkaanse veiligheidsdienst DGSN en inlichtingendienst DGST, is uitgeroepen tot één van de 50 meest invloedrijke personen in Afrika.
De ranking werd opgesteld door het Engelstalig blad Africa Report en op 26 december gepubliceerd onder de titel "50 invloedrijke Afrikanen: de machtigen".
Lees ook: Abdellatif Hammouchi als superster ontvangen in Tanger (foto’s)
Hammouchi wordt door het tijdschrift beschreven als "Eyes of the Kingdom" (de ogen van het koninkrijk), verwijzend naar zijn rol als hoofd van de Marokkaanse politie en binnenlandse inlichtingendienst.
Lees ook: Hammouchi ontmoet directeur FBI in Rabat
Ondanks enkele controverses rond mensenrechtenschendingen en spionage activiteiten, met name de Pegasus-zaak, heeft Abdellatif Hammouchi zijn internationale netwerk sterk gehouden, met nauwe banden met agentschappen zoals de CIA, MI6 en de Franse DGSE. Hij werkt aan gezamenlijke operaties en deelt inlichtingen. In april had hij nog een ontmoeting met CIA-directeur William J. Burns om de veiligheid in de Sahel en de Sahara te bespreken.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs