28 augustus 2015 - 14:29 - Wereld
Een foto van de aankomst van Ayoub El Khazzani bij de rechtbank in Parijs heeft voor de nodige ophef gezorgd. De Franse Marokkaan die een aanslag in een Thalys trein tussen Amsterdam en Parijs wilde plegen, werd volgens zijn advocaat op een onmenselijke wijze behandeld.
Ayoub El Khazzani was bij zijn aankomst blootsvoets, geblinddoekt en met de handen op de rug geboeid. De foto werd massaal door de media overgenomen.
Mani Ayadi, advocaat van de verdachte, hekelt de manier waarop zijn cliënt werd behandeld. "Ik vind het schandalig en beschamend. Ongeacht wat hem wordt verweten, onmenselijke en vernederende behandelingen moeten worden vermeden."
Een politiebron vertelde aan persagentschap AFP dat El Khazzani normaal was behandeld. Dat hij geblinddoekt was is in dit soort zaken de norm. De verdachte mag het gezicht van de mensen die hem begeleiden namelijk niet zien.
Volgens een andere bron dicht bij het dossier weigerde El Khazzani zelf schoenen aan te doen toen hij uit de politiewagen stapte. Pas voor de rechter accepteerde hij zich te schoeien.
Jonge Othman schrijft geschiedenis in Spanje
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss