9 januari 2016 - 18:45 - Wereld
De man die donderdag een aanslag bij een politiebureau in Parijs wilde plegen is geen Marokkaan. Eerder berichtte de media dat de verdachte van Marokkaanse afkomst was en Sallah Ali heette.
Aanvankelijk werd gedacht dat de man een dakloze was die in 1995 in Casablanca was geboren. Het gaat in werkelijkheid om Tarek Belgacem, een Tunesiër die intussen door zijn familie werd geïdentificeerd.
Een familielid van Belgacem nam contact op met de Franse autoriteiten na een foto van de dader in de media te hebben gezien. Meerdere andere familieleden bevestigden vervolgens zijn identiteit.
Tarek Belgacem was reeds bekend bij de politie voor een diefstal in 2013. Hij vertelde toen dat hij uit Casablanca kwam en Sallah Ali heette. Dit kon echter nooit worden bevestigd omdat hij geen identiteitspapieren had.
De politie doet nu onderzoek naar de motieven van de dader. Tarek werd afgelopen donderdag door de politie doodgeschoten toen hij het politiekantoor met een bijl probeerde te betreden.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots