13 juni 2024 - 11:20 - Wereld
Op social media is verontwaardiging ontstaan naar aanleiding van een video waarin te zien is hoe een oudere vrouw van Marokkaanse afkomst gearresteerd wordt door Franse spoorwegbeveiligers op het station Saint-Charles in Marseille.
De beelden tonen de vrouw zittend op de grond met geboeide handen, omringd door meerdere veiligheidsagenten van de Franse spoorwegmaatschappij (SNCF). De vrouw beweert onschuldig te zijn en dat haar niets te verwijten valt.
Lees ook: Bejaarde Marokkaan sterft tijdens achtervolging dief in Parijs
De video leidde online tot een golf van kritiek. Veel mensen veroordelen het optreden van de veiligheidsagenten en noemen hun ingrijpen buitensporig hard en mogelijk racistisch. Op Twitter schrijven gebruikers dat dit ronduit racistisch is en dat je een oudere vrouw niet op deze manier mag behandelen.
Lees ook: Nederlandse politie neemt 32.000 euro in beslag van bejaarde Marokkaan
Volgens sommige berichten is de vrouw uiteindelijk vrijgelaten, mede dankzij de ingreep van de jongeman die het incident filmde.
https://x.com/debunker_news/status/1800031267167072384
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip