26 april 2017 - 19:00 - Marokkanen in het buitenland
Marokko hoort bij de landen die het meest geld ontvangen van hun gemeenschappen in het buitenland. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Wereldbank.
In 2016 ontving Marokko 7 miljard dollar van Marokkanen in het buitenland. Het koninkrijk is daarmee derde in de regio Midden-Oosten Noord-Afrika. Egypte is eerste met 16,6 miljard dollar gevolgd door Libanon met 7,3 miljard dollar.
Volgens het rapport zijn de geldoverdrachten naar Marokko fors gestegen vergeleken met 2015. Wereld-Marokkanen stuurden toen 6,4 miljard dollar naar Marokko (+9,3%).
Jordanië staat op de vierde plaats met 5,1 miljard dollar, gevolgd door Jemen (3,4 miljard), Algerije (2 miljard), Tunesië (1,8 miljard), Palestina (1,7 miljard) en Syrië (1,6 miljard). Dat bericht Le Matin.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen