PJD schorst leden wegens spionage in Agadir
De PJD heeft twee van haar leden uit de partij gezet, nadat is gebleken dat ze spioneerden voor de veiligheidsdiensten van Agadir.
4 juni 2013 - 22:14 - Wereld
De Spaanse Communistische Partij meldde zondag dat zijn website was gehackt door de hackersbeweging "Marokkaanse nationalistische groep".
Op de homepagina van de website plaatste de hackersbeweging een kaart van Marokko met de Sahara en een Marokkaanse vlag. Daarnaast stond als bericht "De Sahara is Marokkaans en zal het blijven".
De partij oordeelt dat het om een schending van de vrijheid van meningsuiting gaat, zoals Marokko dagelijks oplegt aan de bewoners van de Sahara. Ook stelt de partij dat de aanval zijn overtuigingen versterkt en dat het zal blijven strijden voor het recht op zelfbeschikking in de Sahara.
Ruim 400 Spaanse websites zijn het slachtoffer geworden van Marokkaanse hackers. Spanje onderzoekt naar verschillende Marokkaanse hackersbeweging zoals "Virus noir", "L’union électronique" en de "Amazigh hackers"
Lees meer
De PJD heeft twee van haar leden uit de partij gezet, nadat is gebleken dat ze spioneerden voor de veiligheidsdiensten van Agadir.
Bijna 50.000 Marokkanen zijn Spanje illegaal binnengekomen tussen 2002 en 2012. Dat meldt de Spaanse minister van Binnenlandse Zaken Jorge Fernández Díaz.
Vier Marokkanen zijn vorige week gearresteerd in de Spaanse stad Rivas Vaciamadrid nabij Madrid, voor diefstal en geweld tegen agenten van de Guardia Civil.
Clichés over Marokko blijven volharden in de Spaanse media, en nemen toe in tijden van conflicten tussen de twee landen. Die conclusie werd getrokken tijdens een meeting in...
In de komende weken zal het Marokkaans parlement een wetsvoorstel bespreken dat racisme strafbaar zou maken. De tekst werd op 15 juli voorgesteld door de PAM-partij.