27 juli 2024 - 22:10 - Wereld
De Verenigde Staten hebben Algerije gewaarschuwd voor het steunen van het Polisario Front en andere terroristische organisaties in de Sahel-regio en Afrika. Volgens de washington kan dit leiden tot een escalatie van de spanningen.
De Amerikaanse generaal Michael Langley, hoofd van het US Africa Command (AFRICOM), heeft Saïd Chengriha, de stafchef van het Algerijnse leger, laten weten dat steun aan het Polisario Front de veiligheid en vrede in de regio in gevaar brengt. Deze waarschuwing komt te midden van toenemende spanningen, meldt Sahel Intelligence, een tijdschrift gespecialiseerd in geopolitieke kwesties in West-Afrika.
Lees ook: Sahara: Verenigde Staten verpulveren hoop van Algerije
Afgelopen dinsdag werd Langley, aan het hoofd van een grote militaire delegatie, ontvangen door de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune. Tijdens dit bezoek uitte de Amerikaanse generaal zijn zorgen over de herhaaldelijke oorlogsdreigementen van het Polisario Front en de banden met Iran, dat het front van wapens voorziet met medewerking van Algerije.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens