27 juli 2024 - 22:10 - Wereld
De Verenigde Staten hebben Algerije gewaarschuwd voor het steunen van het Polisario Front en andere terroristische organisaties in de Sahel-regio en Afrika. Volgens de washington kan dit leiden tot een escalatie van de spanningen.
De Amerikaanse generaal Michael Langley, hoofd van het US Africa Command (AFRICOM), heeft Saïd Chengriha, de stafchef van het Algerijnse leger, laten weten dat steun aan het Polisario Front de veiligheid en vrede in de regio in gevaar brengt. Deze waarschuwing komt te midden van toenemende spanningen, meldt Sahel Intelligence, een tijdschrift gespecialiseerd in geopolitieke kwesties in West-Afrika.
Lees ook: Sahara: Verenigde Staten verpulveren hoop van Algerije
Afgelopen dinsdag werd Langley, aan het hoofd van een grote militaire delegatie, ontvangen door de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune. Tijdens dit bezoek uitte de Amerikaanse generaal zijn zorgen over de herhaaldelijke oorlogsdreigementen van het Polisario Front en de banden met Iran, dat het front van wapens voorziet met medewerking van Algerije.
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis
Deal met Brazilië: Marokko koopt KC-390 millennium
Marokko bespreekt visumplicht voor Europeanen
Gezochte crimineel houdt opzichtig huwelijk in Nador
Gendarme gedood door doorrijder in Marokko
Nieuw hitterecord in Marokko: 50°C
Royal Air Maroc helpt gestrand gezin van negen in Canada
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen