21 oktober 2025 - 21:00 - Sport
In Mohammedia is een poging tot overval op een geldtransferkantoor verijdeld door de politie. Een veertigjarige vrouw, vermomd in een niqab en gewapend met een fles zuur, werd gearresteerd na de mislukte overval. De vrouw verkeerde naar eigen zeggen in financiële moeilijkheden en had de overval grondig voorbereid.
Het incident vond plaats in de wijk Hay Saâda, gelegen in de sector Derb Marrakech. De getrouwde vrouw, moeder van twee kinderen en echtgenote van een chauffeur, hulde zich in een niqab om haar ware identiteit te verbergen. Ze begaf zich naar het geldtransferkantoor met de intentie een overval te plegen, meldt de krant Assabah.
Lees ook: Arrestatie van gewelddadige dief op zeedijk Tanger leidt tot applaus
Op basis van de eerste onderzoeksresultaten had de in Mohammedia wonende vrouw een naar eigen mening onfeilbaar plan bedacht. Ze observeerde het kantoor en wachtte tot er geen klanten of veiligheidsagenten aanwezig waren voordat ze naar binnen liep. Gewapend met een fles zuur eiste ze de inhoud van de kassa van de caissière, die alleen aanwezig was. De vrouw dreigde het zuur over de bankmedewerkster heen te gieten als ze niet meewerkte.
De medewerkster begon echter te schreeuwen, waardoor de aandacht van de buren en voorbijgangers werd getrokken. De overvalster raakte hierdoor van haar stuk en sloeg op de vlucht. Ze werd achtervolgd door jongeren uit de wijk en kort daarna aangehouden door politieagenten die in de buurt patrouilleerden.
Lees ook: Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"
De verdachte heeft geen strafblad en verklaarde uit pure wanhoop te hebben gehandeld vanwege zware financiële problemen. Bronnen dicht bij het dossier meldden dat ze naar verluidt een lening wilde aflossen die haar zwaar woog. De moeder werd in hechtenis genomen en onderworpen aan een uitgebreid verhoor om te bepalen of ze alleen handelde of medeplichtigen had. Haar dossier is inmiddels overgemaakt aan het bevoegde parket.