10 mei 2025 - 19:40 - Marokko
Influencer Fatima Zahra Oulahyane, bekend als "Sophia Taytmaters", die maandag bij haar terugkeer naar Marokko vanuit de Verenigde Arabische Emiraten op de internationale luchthaven Mohammed V van Casablanca werd gearresteerd en vervolgens in hechtenis werd genomen, is op borgtocht vrijgelaten.
Fatima Zahra Oulahyane is vrij om te gaan en staan waar ze wil. Woensdagavond werd ze vrijgelaten na de betaling van een borgtocht van 20.000 dirham, in afwachting van haar verschijning voor de onderzoeksrechter op 28 mei. De Marokkaanse influencer heeft de aanklachten tegen haar verworpen. Ze verklaarde dat een van haar werknemers zonder haar medeweten het visum van toestemming op haar producten had aangebracht. Zonder haar toestemming.
Lees ook: Marokkaanse influencer opgepakt om illegale ’vergrotingsproducten’
"Sophia Taytmaters", beschuldigd van het promoten van illegale cosmetische producten die beweren bepaalde delen van het vrouwelijk lichaam te kunnen vergroten, werd afgelopen maandag gearresteerd toen ze na een reis naar de Verenigde Arabische Emiraten in Marokko aankwam. Na haar arrestatie werd ze overgebracht naar het politiebureau van Inezgane voor het vervolg van het onderzoek naar een partij van deze producten die in een van haar salons in beslag waren genomen tijdens een inval van de veiligheidsdiensten.
Lees ook: Geen genade, Marokkaanse influencer Houyam Star vier jaar cel in
Tijdens deze operatie werd een jonge vrouw die in de winkel werkte gearresteerd, evenals een jonge man die ervan wordt verdacht de belangrijkste leverancier van grondstoffen voor de producten van Sophia te zijn. Het voorlopige onderzoek wees uit dat deze producten niet voldeden aan de geldende eisen en voorwaarden op het gebied van gezondheid en veiligheid.
Zelfmoordgolf onder jongeren baart Noord-Marokko zorgen
Nieuwe slag tegen internationale drugshandel in Noord-Marokko
Spaanse Marokkaan die familie in Marokko uitmoordde blijft ontkennen
TUI Airways start nieuwe vlucht naar Marokko
Marokkaan Ayoub Ayach wil goud op WK pizza
Van Dubai naar politiecel: bewogen terugkeer voor Marokkaanse influencer
Zelfmoordgolf onder jongeren baart Noord-Marokko zorgen
Nieuwe slag tegen internationale drugshandel in Noord-Marokko
Spaanse Marokkaan die familie in Marokko uitmoordde blijft ontkennen
TUI Airways start nieuwe vlucht naar Marokko
Van Dubai naar politiecel: bewogen terugkeer voor Marokkaanse influencer
Nederlands honorair consulaat geopend in Tanger
Vliegtickets: Marokkanen in buitenland slachtoffer grootschalige oplichting
Tiener komt om bij aanval door roedel zwerfhonden in Marokko