Twee Marokkaanse universiteiten in Times Higher Education ranking
Times Higher Education heeft zijn nieuwe ranking van beste Afrikaanse universiteiten gepubliceerd. Twee Marokkaanse universiteiten staan dit jaar in de lijst.
2 oktober 2015 - 19:35 - Marokko
De Cadi Ayyad universiteit in Marrakech staat in de nieuwe ranking van beste universiteiten wereldwijd van Times Higher Education.
In de ranking die gisteren werd vrijgegeven staat de Marokkaanse universiteit in de groep 601-800, een lichte achteruitgang vergeleken met vorig jaar. Cadi Ayyad doet het echter beter dan de rest van de regio en is de enige universiteit uit Noord-Afrika in de ranglijst.
De universiteit van Marrakech behaalde een score van 17,4/100 op onderwijs. Op onderzoek scoort Cadi Ayyad 6,3/100, op internationale erkenning 42,7, op citaties in internationale tijdschriften 12,1 en op onderzoeksinkomsten uit het bedrijfsleven 29,2.
Ruim 50.000 studenten, waarvan een groot deel buitenlandse - en voornamelijk Afrikaanse - studenten studeren aan de universiteit van Marrakech. Dat is 30 procent meer dan vorig jaar.
Top 5 van beste universiteiten ter wereld
– California Institute of Technology - Verenigde Staten
– University of Oxford - Engeland
– Stanford University - Verenigde Staten
– University of Cambridge - Engeland
– Massachusetts Institute of Technology - Verenigde Staten
Lees meer
Times Higher Education heeft zijn nieuwe ranking van beste Afrikaanse universiteiten gepubliceerd. Twee Marokkaanse universiteiten staan dit jaar in de lijst.
Kholoud Kahime studeert aan de Cadi Ayyad universiteit in Marrakech en gaat binnenkort bij de NASA werken.
De vierde ranking van beste universiteiten in de Arabische wereld is uit. Een Marokkaanse universiteit staat op de eerste plaats in Noord-Afrika.
De Universiteit Cadi Ayyad in Marrakech is de enige Marokkaanse universiteit in de nieuwe Times Higher Education ranking van de 500 beste universiteiten ter wereld.
De Cadi Ayyad universiteit in Marrakech staat opnieuw in de top 20 van beste universiteiten in Afrika.