1 mei 2025 - 09:40 - Marokko
De behandeling van de zaak Reda Abakrim, bijgenaamd "Turbo", de hoofdverdachte in de ontvoering en moord op de echtgenoot van de Marokkaanse zangeres Rym Fikri, begint voor de strafkamer van het Hof van Beroep in Casablanca.
Dinsdag besloot de strafkamer van het Hof van Beroep in Casablanca de behandeling van deze zaak uit te stellen tot 20 mei, om de verdediging de tijd te geven zich voor te bereiden en advocaten aan te stellen voor enkele van de beschuldigden. De burgerlijke partijen, waaronder een zekere Anas en de zangeres Rym Fikri, zullen tijdens de volgende zittingen verschijnen.
Lees ook: Schedel echtgenoot Rym Fikri gevonden in rivier
Naast Reda Abakrim worden ook Said A, Mohamed J, Zakaria D, Abbas M en Hassan M vervolgd voor beschuldigingen van ontvoering, gijzeling, het gebruiken van een transportmiddel om het misdrijf te plegen, fysieke marteling, evenals moord met voorbedachten rade en hinderlaag.
Lees ook: Nador: arrestaties in onderzoek naar moord op man Rym Fikri
De hoofdverdachte van de ontvoering en moord op de echtgenoot van Rym Fikri is een bekende van justitie. Hij werd vervolgd voor de ontvoering, gijzeling en moord op de Marokkaan Brahim Hajaji in Frankrijk in 2007, maar werd in februari 2024 vrijgesproken door het Hof van Beroep in Casablanca, terwijl hij eerder bij verstek tot 21 jaar gevangenisstraf was veroordeeld door de rechtbank van Versailles, samen met Karim B en Mohamed A. Deze zaak vertoont overeenkomsten met de zaak van de echtgenoot van zangeres Rym Fikri.
Chaos op luchthaven Brussel-Charleroi: vluchten naar Marokko verstoord
Riyad Mahrez vol lof over Marokko
Verdubbeling weg Tetouan-Chefchaouen: al 10 jaar bezig
Marokko dient klacht in tegen arbitrage Afrika Cup-finale
Vrouw verliest moeder na reis naar Marokko, start missie
Koning Mohammed VI weert bepaalde politici van Troonfeest
Verdubbeling weg Tetouan-Chefchaouen: al 10 jaar bezig
Marokko dient klacht in tegen arbitrage Afrika Cup-finale
Vrouw verliest moeder na reis naar Marokko, start missie
Koning Mohammed VI weert bepaalde politici van Troonfeest
Marokko voelt gevolgen van Canadese wervingsstop
Gedupeerde brand Tanger in cel wegens torenhoge schuld
Bende steelt gigantische transformator in Tanger
Schandaal in Tanger: hotel verhuurt dak aan harraga!