21 maart 2025 - 23:50 - Marokko
In Azrou is een Franse toeriste aangevallen door een oude aap uit het cederbos. De toeriste probeerde met een berberaap te spelen, maar werd onverwachts gebeten.
De vrouw werd met spoed naar het ziekenhuis van Azrou gebracht voor een anti-rabiës vaccinatie en werd daarna overgebracht naar het Academisch ziekenhuis Hassan II in Fez voor verdere behandeling.
Lees ook: Apen in Marokko slachtoffers hekserij en toerisme
Het incident vond plaats op woensdagavond. Terwijl de vrouw met een berberaapje, lokaal bekend als de ’Zaattout-aap’, probeerde te spelen, werd ze aangevallen door andere apen, meldt Al3omk. Ze liep diepe handwonden op. De lokale autoriteiten en bosbeheerders kwamen ter plaatse. De vrouw kreeg een vaccin tegen hondsdolheid in het plaatselijke ziekenhuis.
Een lokale activist dringt aan op het plaatsen van een hek rond het bos om toeristen te beschermen tegen aanvallen van de wilde apen en om te voorkomen dat de dieren de hoofdstraten van de regio ingaan, wat gevaarlijk is voor zowel burgers als bezoekers. Volgens hem veroorzaakt de verscheidenheid aan voedsel die de apen krijgen ernstige ziektes, waaronder hondsdolheid.
Lees ook: Toerist door aap aangevallen op Djemaa El Fna plein Marrakech
Een verkoper van apenvoer in het bos vertelde aan dezelfde website dat sommige aanvallen worden veroorzaakt door de angst van de apen dat hun jongen worden gestolen en illegaal verkocht. Hij meldde ook dat er in het verleden veel gevallen van diefstal van jonge apen zijn geweest, die vervolgens worden gebruikt in folklorevoorstellingen.
Ontvoering Zwitserse in Niger: link met lot Marokkaanse truckers?
Marokko profiteert van trend: binationals kiezen voor Botola Pro
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj
Koning Mohammed VI terug in Rabat voor gespannen ministerraad
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Amerikaanse raketten voor Marokko
Nachtelijke invallen in Tetouan tegen wapen- en drugshandel
Marokko geschokt door video’s van dierenmishandeling door tieners
Bemiddelaars in Marokko steeds creatiever met Schengenvisa
Vrachtwagen uit Marokko blokkeert urenlang volledig dorp
Walid Regragui voelt dagelijks druk van Marokkaanse fans
Euro 6-voertuigen voor schonere straten én lucht in Al Hoceima
Kazachse tarwe moet Marokkaanse voedselzekerheid stutten