1 augustus 2023 - 12:00 - Marokko
Het gebruik van wielklemmen om voertuigen te blokkeren waarvan de eigenaren de parkeerkosten niet betalen, is niet meer toegestaan in Tanger. Dat hebben de stadsautoriteiten besloten. Betaald parkeren blijft wel van kracht.
De maatregel wordt uitgevoerd op gemeentelijk besluit, meldt Al Akhbar, eraan herinnerend dat de autoriteiten van Tanger het beheer van het parkeren in de stad hadden toevertrouwd aan een particulier bedrijf dat toestemming had gekregen om wielklemmen te gebruiken.
Lees ook: Marokko: justitie verbiedt gebruik wielklem
Automobilisten protesteren al maanden tegen het gebruik van deze klemmen, vooral in de zomerperiode waarin de stad druk bezocht wordt door toeristen. Na meerdere vruchteloze vergaderingen met de verantwoordelijken van het bedrijf dat belast is met parkeren, hebben de autoriteiten van Tanger uiteindelijk besloten het gebruik van wielklemmen te verbieden.
Lees ook: Tanger: activist steelt 150 wielklemmen
Het besluit voorziet ook in de invoer van twee soorten parkeerzones in de stad. Blauwe parkeerplaatsen zijn betalend, groene parkeerplaatsen zijn gereserveerd voor bewoners en winkeliers die een abonnement kunnen vragen tegen een voordelige prijs. In plaats van de wielklemmen zijn er sancties voorzien. Overtreders zullen een boete ontvangen.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering