Spanje pakt door Marokko gezochte terreurverdachte Mohammed El Bali op (update)
De Spaanse politie heeft terreurverdachte Mohammed El Bali gearresteerd in de enclave van Melilla in het noorden van Marokko.
- Wereld
De Spaanse ministerraad heeft eerder deze week ingestemd met de uitlevering van Mohamed Said. De Spanjaard van Marokkaanse afkomst wordt door Marokko opgeëist.
Marokko verdenkt Mohamed Said ervan aan het hoofd te zijn van een terreurcel behorende tot de Islamitische Staat. Mohamed Said zou belast zijn met het werven van strijders voor Irak en Syrië.
De terreurverdachte zou vooral actief zijn in de noord-Marokkaanse regio’s van Nador en Melilla. Hij zou ook geld hebben ontvangen om nieuwe rekruten naar jihadistische trainingskampen te sturen.
Mohamed Said werd op 28 september gearresteerd en in hechtenis genomen. Zijn uitlevering zal nog maanden duren omdat Spanje, net zoals Marokko, zijn onderdanen niet uitlevert. Maar een wet uit 1985 staat het wel toe om mensen uit te zetten die de Spaanse nationaliteit hebben verkregen met frauduleuze bedoelingen. De Spaanse justitie zal moeten uitmaken of terroristische activiteiten ook onder deze wet vallen.
Lees meer
De Spaanse politie heeft terreurverdachte Mohammed El Bali gearresteerd in de enclave van Melilla in het noorden van Marokko.
De Verenigde Staten hebben de beweging Sham Al-Islam, vooral bestaande uit Marokkaanse Syriëgangers, tot terroristische organisatie verklaard.
De Spaanse politie heeft de leden van een criminele bende gearresteerd die in twee jaar tijd ruim 265 gestolen Mercedes auto’s naar Marokko hebben gesmokkeld.
Tientallen Marokkanen werden door de terroristische groepering Daesh aangeworven om zelfmoordaanslagen in Syrië en Irak te plegen.
Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft de arrestatie bekendgemaakt van twee mannen van Marokkaanse afkomst, die ervan worden verdacht mensen voor de Islamitische...