20 maart 2020 - 16:00 - Marokkanen in het buitenland
De consul van Marokko in Algeciras heeft persoonlijk de terugkeer van ongeveer 200 Marokkanen naar Italië geregeld. De groep zat al dagen vast in de stad in het zuiden van Spanje vanwege de sluiting van de Marokkaanse grenzen.
In totaal werden vijf bussen ingezet om de reizigers naar Italië terug te brengen. Allen waren in Algeciras aangekomen op het moment dat Marokko het besluit nam om de grenzen te sluiten en geen boten of vluchten uit het buitenland meer toe te laten om de verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
Akhbarona deelde een video op sociale media waarin te zien is hoe een medewerker van het Marokkaans consulaat aan de chauffeurs van de vijf bussen 2000 euro geeft. Ook kregen alle passagiers 50 euro voor eventuele kosten tijdens de reis.
Wetenswaardig is dat ook ruim vijfhonderd mensen eind vorig week vanuit Frankrijk en Italië in het Spaanse Cadiz zijn aangekomen. Allen waren op weg naar Marokko.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora